چرا آیفون فقط با یک کلید ساخته شد !! ؟؟

 

همیشه ما میبینیم که آدما استیو جابز رو تحسین میکنن،

گاهی از روی تعصب،

گاهی از روی علمشون،

گاهی فقط به خاطر لوگو سیب

و گاهی هم فکر میکنن شاید کلاس داره  اما براستی چرا؟

تصمیم گرفتیم تا با مطالعه واقعیات از کتب مستند هر از چند گاهی نگاهی به برخی خصوصیات جالب استیو بندازیم تا شاید شناخت ما رو بیشتر و درکمون رو عمیقتر و حتی علاقه یا عدم علاقمون به او را منطقی تر کنه. امشب میخوام از قصه کلید هوم آیفون شروع کنم.

 

 

چرا آیفون فقط با یک کلید ساخته شد !! ؟؟

 

 

وقتی استیو جابز بهترین مهندسان خودشو درگیر پروژه فوق سری ساخت تلفن همراه آیفون کرد در واقع درگیر یک نبرد تمام عیار شد. اپل هیچ سابقه ای در ساخت تلفن های همراه نداشت و این پروژه برای شرکتی که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت کار عظیمی بود. یکی از دلایل اصلی استیو جابز برای اجرای این پروژه این بود که به نظر او گوشی های همراه شرکت های آن زمان بیش از اندازه پیچیده بودند و او عاشق سادگی بود. این یک مبارزه به تمام معنی برای مردی بود که خود را متعهد به دقت در جزئیات و در عین حال سادگی میدانست.

به این ترتیب استیو از همان ابتدا مصمم شده بود که گوشی همراه ساخت اپل باید تنها “یــــک” کلید داشته باشد.

 

 

چرا آیفون فقط با یک کلید ساخته شد !! ؟؟

 

مهندسان شرکت اپل در جلسات هفتگی خود بارها به او گفتند که ساختن گوشی همراه که فقط یک کلید داشته باشد محال است، نمیشود تنها با یک کلید هم داخل برنامه ها رفت هم خاموش و روشن کرد هم کارکردها را تنظیم کرد ، هم به اینترنت وصل شد و هم از باقی امکانات گوشی استفاده کرد!

 

 

چرا آیفون فقط با یک کلید ساخته شد !! ؟؟

 

 

اما استیو شکایت های آنها را نمیشنید  او مدام اصرار داشت و میگفت: “این گوشی بایـــــد فقط یــــــک دکمه داشته باشه، راهشو پیدا کنین”

گرچه استیو در آن زمان اسطوره خلاقیت و حلال مشکلات همکارانش در ارائه راهکار بود اما او نمیدانست که چطور میشود گوشی را طراحی کرد که فقط یک دکمه داشته باشد اما او به عنوان مصرف کننده نهایی خود را نگاه میکرد و راحتی را میخواست و مدام همان را تکرار میکرد و مهندسانش را به یافتن راه حل های ممکن وا میداشت و البته که شما کاربران مسترآیتی آخر قصه را میدانید… آیــــفـــــون تنـــــها با یــــــک کلــــــید ساخته شد.

 

 

چرا آیفون فقط با یک کلید ساخته شد !! ؟؟

 

نـظــــر کـاربــران

نـظــــرات و پــیام های شما برای ما مـهـم اسـت.تاکنون پیامی برای این مطلب ثبت نشده است شما اولین شخصی باشید که پیام میگذارد
مطالـب مرتـبـط

لطفا از مطالـب مرتـبـط دیدن فرمایید.تماس با ما

  • میدان شهدا - خیابان ایران - خیابان مهدوی پور پلاک 30 -شرکت تهران آی تی و مستر آی تی
  • 09121486770
  • 02133503646
  • ahadian2@gmail.com
کلیه حقوق مادی و مادی این اثر برای مستر آی تی محفوظ است
با مــا در تـــماس باشید
تلفن : 02133503646
تلفن همراه : 09121486770
ایمیل : ahadian2@gmail.com
آدرس : میدان شهدا خیابان ایران خیابان مهدوی پور پلاک 20